DEZERTER JUŻ 4 KWIETNIA!

DEZERTER JUŻ 4 KWIETNIA!

Pierwszy weekend kwietnia zapowiada się idealnie dla fanów gitarowych brzmień w polskim wydaniu. W piątek 3.04 w Klubie Delta będzie można usłyszeć na żywo nowy album Lipali, natomiast w sobotę w Kosmosie pojawi się Dezerter.

Dezerter powstał wiosną 1981 r. przez uczniów warszawskiego technikum elektronicznego- Krzysztofa Grabowskiego i Roberta “Robala” Materę. Jego skład uzupełnili: Darek „Stepa” Stepnowski (bas, głos) i Darek „Skandal” Hajn (głos). Zespół pierwotnie nazywał się SS-20 (od radzieckich pocisków balistycznych, rozmieszczonych m.in. na terytorium Polski). Nazwa wzbudzająca kontrowersje musiała zostać zmieniona i od tego czasu koncertuje jako Dezerter.

Wiosną 1983 r. Dezerter pierwszy raz wszedł do profesjonalnego studia nagraniowego, aby zarejestrować cztery utwory, wydane później w formie EP-ki. W tym samym roku zespół ponownie wystąpił w Jarocinie, a kolejny występ na tym festiwalu (Jarocin’84) przeszedł do historii ze względu na awanturę z organizatorami. Zapis koncertu (i owej zadymy) ukazał się na kasecie „Jeszcze żywy człowiek” wydanej przez sam zespół pod szyldem wytwórni Tank Records. W 1985 r. Stepę zastąpił Paweł Piotrowski. Rok później ze śpiewania zrezygnował Skandal, a jego obowiązki przejął Robal i od tego momentu Dezerter funkcjonuje jako trio.

W dorobku muzycznym Dezerter ma 13 albumów studyjnych. W 2011 za album “Prawo do bycia idiotą” otrzymał Fryderyka w kategorii  Album roku- rock.

BILETY znajdziecie na TicketOS:

https://ticketos.pl/event/3029/dezerter-szczecin-2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.