ARMIA

ARMIA KONCERT SZCZECIN

termin (wydarzenie archiwalne)

miejsce Kosmos
al. Wojska Polskiego 8, 70-471 Szczecin

organizator koncerty.szczecin.pl

„Armia – koncert w Szczecinie z okazji 30-lecia płyty Legenda”

LEGENDA płytą 30-lecia w Polsce według magazynu „Tylko/Teraz Rock”!
We wrześniu 2021 magazyn „Tylko/Teraz Rock” świętował 30 lat istnienia. Z tej okazji redakcja przygotowała podsumowanie najlepszych wydawnictw, jakie ukazały się w latach 1991-2021. Wydana w 1991 roku płyta LEGENDA została sklasyfikowana na pierwszym miejscu w tym rankingu.

Legendarny zespół Armia zaprasza na ogólnopolską trasę poświęconą tej właśnie płycie.

50 zł – przedsprzedaż – pierwsza pula (ILOŚĆ OGRANICZONA)
60 zł – przedsprzedaż – druga pula
70 zł – na bramce w dniu koncertu
bilety na Ticketos: https://ticketos.pl/event/4403 & bilety.fm: https://bilety.fm/pl/muzyka/6962-armia-kosmos-szczecin.html

bramka – 19.00
koncert Armii – 20.00
——————————————-
Zespół ARMIA powstał w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości niezależnej, polskiej sceny muzycznej: Tomasza Budzyńskiego (Siekiera), Roberta Brylewskiego (Brygada Kryzys, Izrael) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego.

Zespół wydał kilkanaście płyt, z których wydana w 1991 roku „Legenda” oraz „Triodante” z 1994 r. zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej. W ciągu trzydziestokilkuletniej kariery zespołu w jego składzie grało wielu wybitnych i zasłużonych dla rockowej sceny muzyków.

Obecnie zespół tworzą:
Tomasz Budzyński – głos,
Amadeusz Kaźmierczak – perkusja,
Dariusz Budkiewicz – gitara basowa,
Jakub Bartoszewski – waltornia, instrumenty klawiszowe oraz
Stanisław Budzyński – gitara.

Ostatnim wydawnictwem zespołu jest wydana w październiku 2015 płyta „Toń”. Płyta ma charakter wizyjno-apokaliptyczny, a muzycznie jest kontynuacją artystycznych poszukiwań zespołu. W 2021 roku magazyn Teraz Rock ogłosił płytę „Legenda” zespołu Armia płytą 30-lecia w Polsce.