Festiwal Młodych Talentów / finał

termin (wydarzenie archiwalne)

miejsce Kosmos
al. Wojska Polskiego 8, 70-471 Szczecin

organizator Szczecińska Agencja Artystyczna

kup bilet

Koncert finałowy Festiwalu Młodych Talentów! Tego dnia w Kosmosie wystąpi trójka finalistów wybranych przez jury, a także wykonawcy zaproszeni przez Szczecińską Agencję Artystyczną. Headlinerem tegorocznej edycji jest Zdechły Osa. Wystąpią także Funkasanki oraz nita.

Historię oraz ideę Festiwalu sprawdzicie na stronie FMT.

Zdechły Osa – twórca, którego nie sposób nazwać ani raperem, ani rockmanem, ale z bez wątpienia jedna z bardziej wyrazistych osobowości polskiego undergroundu. Choć niełatwo go sklasyfikować, to jednak z łatwością można go odróżnić od innych młodych polskich twórców. Jak żaden inny artysta potrafi ująć hedonistycznego i dekadenckiego ducha współczesności w formie krótkiej, brudnej, ale nie dającej się zapomnieć piosenki. Dawno żaden artysta tak nie namieszał na polskiej scenie. Na jego koncercie możecie spodziewać się kręcenia młynów pod sceną i zdartych gardeł jak na hardcore’owych gigach.

Funkasanki to duet Aneczki Kaptór i Przemka Starachowskiego, którzy od lat konsekwentnie eksplorują różne gatunki muzyczne. Ich twórczość obraca się w kręgu tanecznej elektroniki, mieszając ją z downtempo, alt popem, alternatywą a nawet nu jazzem. To artystyczne dusze, które nie poddają się ramom i cały czas odkrywają nowe brzmienia. Funkasanki mają na swoim koncie kilka niezależnych singli i dwie płyty, a ich występy na żywo to prawdziwe muzyczne doświadczenie. Świadczy o tym fakt, że grali jako supporty takich artystów jak Brodka, Daria Zawiałow czy Mery Spolsky. Zeszłego roku zdobyli dwie muzyczne nagrody na Festiwalu Fama w Świnoujściu, a w tym roku mogliśmy ich podziwiać na Scenie Radia 357 podczas MĘSKIEGO GRANIA w Szczecinie.

nita, a właściwie Anita Dudczak to debiutantka, którą z całą pewnością warto zapamiętać. Po latach szkolenia swojego warsztatu m.in. w Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz prężnej działalności w social mediach, artystka wchodzi na rynek muzyczny pod szyldem wytwórni Kayax. Wokalista, tekściarka, kompozytorka, osobowość social mediowa i sceniczna – tworzy swój własny, unikatowy styl. Odważne, czasem zuchwałe teksty i elektroniczne, nieoczywiste brzmienia są tym, w czym czuje się najlepiej.

Harmonogram
16.30 – otwarcie bram
17.00 – 17.45 – finaliści FMT 2023
18.00 – 19.00 – Funkasanki
19.15 – 20.15 – nita
20.20 – 20.35 – ogłoszenie wyników FMT 2023
20.45 – 22.00 – Zdechły osa

Wejście od 16 roku życia.