KALUSH ORCHESTRA

termin (wydarzenie archiwalne)

miejsce Kosmos
al. Wojska Polskiego 8, 70-471 Szczecin

organizator Swiper

kup bilet

Siema! Mamy dla ciebie mega wiadomośc! Kalush Orchestra przyjeżdża do nas! A nawet będzie można dostać na nich bilet, poniżej powiemy jak to zrobić, zapraszamy wszystkich do obejrzenia legendarnych zwycięzców tegorocznej Eurowizji!

Kiedy? 07.10.2022
Gdzie? Klub „Kosmos”

Kalush Orchestra powstał w 2021 roku jako sześcioosobowy zespół, a także jako spin-off pierwszego projektu KALUSH, założonego w 2019 roku. Nazwa Kalush pochodzi od rodzinnego miasta Olega (założyciela zespołu) w zachodniej części Ukrainy.

„Najważniejsze jest to, że bierzemy zapomniany stary ukraiński folklor. Czerpiemy to z wielu pokoleń i dodajemy zmodernizowane, nowoczesne elementy rapu i instrumentów. W końcu mamy kombinację tego, co mieli nasi przodkowie i tego, co lubią dzisiaj młodzi ludzie. A to są nasze piosenki – mówi Oleg.

Kalush Orchestra to obecnie sześcioosobowy zespół muzyczny, w skład którego wchodzą multiinstrumentaliści Tymofiy Muzychuk, Witalij Duzyk, Andrij Gandzyuk, aka MC Johnny Divny, tajemniczy KylymMen (główny tancerz pod pseudonimem, co tłumaczy się jako „Carpet Man”) oraz Sasha Tab (wokalista zespołu, znany również jako członek zespołu „Salto nazad”).Zaraz po zwycięstwie na Eurowizji 2022 Orkiestra wyruszyła w trasę koncertową po Europie.„

Doceniamy możliwość osobistego komunikowania się z ludźmi w Europie. Naszą misją jest teraz bycie głosem narodu ukraińskiego” – powiedział Oleg.