ŚLEDŹ MŁODY JAZZ! – SNEAKY JESUS

termin (wydarzenie archiwalne)

miejsce winyle.fm
ul. Jagiellońska 86, 70-437 Szczecin

organizator winyle.fm

kup bilet

winyle.fm zapraszają na cykl ŚLEDŹ MŁODY JAZZ!

„To cykl koncertów, który prezentuje nową falę polskiego jazzu i muzyki improwizowanej. Artyści grają jazz nieoczywisty, sięgają po elektronikę, spiritual, sonoryzm, minimalizm, przekraczają granice gatunków, eksperymentują…To będzie niezwykła uczta dla fanów dobrych dźwięków!

SNEAKY JESUS

14 sierpnia 2022, 20.00

Ten zespół grał u nas przed rokiem. Zapowiadaliśmy wówczas koncertową sensację i… słowa dotrzymaliśmy!

Pisaliśmy wtedy:

Choć premiera ich debiutanckiej płyty miała miejsce zaledwie kilka miesięcy temu (28 maja 2021) to już jest o nich bardzo głośno. Bardzo głośno i bardzo dobrze – entuzjastyczne recenzje, porywające koncerty, prawdziwie świeża krew na naszej scenie muzycznej.
Bartek Chaciński z Polityki z uznaniem pisał o zespole na blogu Polifonia, a serwis Poptown.eu swoją recenzję podsumowuje: „Sneaky Jesus na debiucie udało się od razu zrobić coś, na co inne zespoły pracują latami. Kwartet wbija z buta z gotowym konceptem brzmieniowym”.

Sneaky Jesus – wrocławski kwartet jazzowy głęboko zakorzeniony w rodzimej tradycji gatunku, która w połączeniu z elementami breakbeatu, jazzu zachodniego i punk rocka składa się w wyjątkową ekspresyjną mieszankę. Brzmienie kwintetu charakteryzują otwarte formy, nieprzewidywalne zmiany dynamiczne i zamiłowanie do improwizacji. W muzyce Sneaky Jesus tradycyjny podział na sekcję rytmiczną i solistów zdaje się zanikać – grupa działa jako jeden, wspierający się wewnętrznie, organizm. Właśnie te cechy muzycy uchwycili na swoim bardzo wysoko ocenionym debiutanckim albumie pt. „For Joseph Riddle”, który ukazał się 28 maja 2021 roku pod szyldem londyńskiej oficyny Shapes Of Rhythm.

Wiadomością z ostatniej chwili jest wybór zespołu do dziesiątki największych talentów polskiej sceny muzycznej (Plebiscyt Sanki 2022). Nominacji dokonywało jury składające się z 54 osóz związanych z branżą muzyczną, a Sneaky Jesus jest jedynym zespołem jazzowym w wybranej 10-tce!

Sneaky Jesus, skład zespołu:
Matylda Gerber – saksofon tenorowy, saksofon barytonowy
Maciej Forreiter – gitara
Beniamin Łasiewicki – gitara basowa
Filip Baczyński – perkusja


14 sierpnia – Sneaky Jesus
19 sierpnia – Polski Piach
20 sierpnia – WSZY
25 sierpnia – Siema Ziemia

Bilety/Karnet na śledzia – https://bit.ly/Śledz-Młody-Jazz